Spolehlivé minibagry se zárukou kvality

Na základě dlouholetých zkušeností
nabízíme minibagry osazené kvalitními komponenty za nejlepší ceny

Aktuální nabídka
Minibagr Xn 08 Sl 1
Minibagr Xn 08 Sl 1
Minibagr Xn 08 Sl 2
Minibagr Xn 08 Sl 2
Minibagr XN 08_slider_3
Minibagr XN 08_slider_3
Minibagr Xn 08 Sl 4
Minibagr Xn 08 Sl 4
Minibagr XN 08_slider_5
Minibagr XN 08_slider_5
Minibagr XN 08_slider_6
Minibagr XN 08_slider_6

Minibagr XN 08

155 000 Kč bez DPH

Na objednávku

Popis

Nejmenší ale užitečný

Minibagr XN 08 o hmotnosti 880 kg zastupuje nejmenší sériově vyráběné stroje určené k provádění citlivých prací v místech těžko přístupných pro těžkou techniku. Lze jej nasadit tam, kde práce s velkými stroji je neekonomická. Minirypadlo XN 08 vzhledem ke své konstrukci, snadnému ovládání a malým rozměrům dosahuje velkého pracovního výkonu. Jedná se o výrobek předního čínského výrobce s dlouholetými zkušenostmi s výrobou velkých rypadel. Tyto prověřené konstrukční poznatky a principy jsou přeneseny do koncepce tohoto minibagru a to z něho dělá velmi spolehlivý stroj. Zde stojí za zmínku především geometrie ramene, umožňující pohodlnou práci a nakládání na rozdíl od jiných výrobků. Proto si jej vybírají i profesionálové.  Minirypadlo XN 08 je poháněno jednoválcovým vznětovým motorem Koop KD192FB o výkonu 7 kW a jeho spotřeba 0,8 až 2 l/mh je velmi ekonomická.

Motor překvapí

Motor Koop KD192FB předního čínského výrobce splňuje nejpřísnější emisní limity Euro 5, neboli nařízení EU 2016/1628. Konstrukce a speciální úprava motoru dovoluje absenci filtru pevných částic DPF. Dále motor není vybaven elektronikou, takže se jedná o velmi spolehlivý osvědčený jednoválec  o obsahu 500 ccm. Motor Koop KD192FB poskytuje minirypadlu XN 08 potřebný výkon a vyniká svojí spolehlivostí a jednoduchou konstrukcí.

Hydraulický systém a kinematika

Hydraulický systém minibagru XN 08 pracuje s tlakem 160 barů. Zubové čerpadlo Zaneda umístěné na přírubě motoru tlačí olej do válcového rozdělovače, ovládacího panelu a dále do pístnic a hydromotorů pojezdu a nástavby rychlostí 16L/min. Filtr je umístěn v nádrži hydraulického oleje. Rameno je tvořeno pevným výložníkem a násadou, čepy jsou uloženy v pouzdrech. Oka pístnic mají také pouzdra. Všechny čepy jsou radiálně i axiálně jištěny. Mazací body jsou snadno přístupné. Tato opatření zajišťují kinematice dlouhou životnost, eliminaci vůlí a snadnou údržbu. Veškeré hydraulické spoje a hadice jsou metrické a běžně dostupné.

Výkon a přednosti

Minibagr XN 08 si dokáže poradit i s těžkou kamenitou zeminou nebo jílovým podložím. Je proto vhodný pro budování inženýrských sítí a podobných staveb i v omezeném prostoru, pro dokončovací práce, ale i specifické činnosti díky volitelnému příslušenství. Součástí volitelného příslušenství je mechanický rychloupínač, tím odpadá čepování při výměně lžíce. Minibagr XN 08 se svými gumovými pásy nepoškozuje živičné ani pohledové povrchy, na měkkém povrchu dosahuje pevné stability, kterou zvyšuje opření čelní radlice o povrch při práci.  Snadná přemístitelnost minirypadla XN 08 vzhledem k jeho hmotnosti z něj činí neocenitelného pomocníka kdekoliv.

Jednoduchý a spolehlivý

Minibagr XN 08 vzhledem ke své jednoduché konstrukci vyniká vysokou spolehlivostí, nevadí  mu nepříznivé povětrnostní vlivy, má kvalitní povrchovou úpravu, pístnice jsou kvalitně chromovány. Minibagr XN 08 ocení nejen stavební firmy, elektrikáři, vodaři, plynaři, ale i farmáři, zahrádkáři a všichni ti, kteří již nechtějí používat krumpáč a lopatu, neboť na minibagr XN 08 se velmi snadno a rychle zvyká, mnohonásobně zvýší váš výkon a ušetří obrovské množství námahy díky své dostupné  ceně.

Příslušenství

Minibagr XN 08 může pracovat s různými nástroji. Nejoblíbenější je samozřejmě svahovací lžíce šíře 60 cm. Její rychlá výměna za pomoci mechanického rychloupínače vám usnadní práci při zahrnování výkopů a finální úpravě terénu. Velmi oblíbený je také půdní vrták. Z pracného hloubení děr pro stojiny a plotové sloupky se stane zábava a překvapí vás rychlost práce. Rozrývací trn neboli drapák snadno narušuje zhutnělý a zpevněný povrch, dobře obkope pařezy před vytržením. Lžíce šíře 20 cm zrychluje práci minibagru XN 08 vzhledem k polovičnímu objemu výkopku. Hrábě lze využít ke shrnování větví a ostatního materiálu tam, kde docházejí síly s hráběmi ručními. Kleště na kulatinu zvedají a přemisťují stejně dobře i velké balvany, pařezy, špalky apod. a hlavně šetří vaše ploténky.

Servis a poradenství

Poradenství pro naše zákazníky ve formě telefonické nebo elektronické podoby zajišťujeme 12 hodin denně.

Servis záruční a pozáruční poskytujeme našim zákazníkům, tedy na minibagry XN 08 v naší konfiguraci a motorizaci zakoupené u nás, stroj není nutno dopravovat k nám.

Náhradní díly

Veškeré náhradní díly pro minibagr XN 08 máme skladem. Používáme pouze komponenty té nejvyšší kvality. Jsou kompatibilní se stroji, které prodáváme, ne s jejich levnými a nekvalitními napodobeninami, které se na českém trhu objevují.

Záložní stroj

Záložní minibagr XN 08, který našim zákazníkům můžeme zapůjčit v případě nepředvídaného poškození stroje při práci zajistí mobilitu a nepřerušenou pracovní činnost při budování Vašeho díla.

Zaškolení

Zaškolení obsluhy minibagru XN 08 je u nás samozřejmostí v podobě praktické výuky na stroji, teoretické v učebně a ve skladu náhradních dílů. Vše Vám vysvětlíme tak, abyste tomu rozuměli a nestalo se žádné neštěstí. Při provozování živnosti s minibagrem doporučujeme si obstarat strojnický průkaz na pásová rýpadla.

Zákaznická péče

Každý stroj před prodejem pečlivě zkontrolujeme, prověříme funkčnost komponentů, kontrolujeme případné úniky provozních kapalin, stejně jako jejich případné doplnění. Každý stroj který prodáváme je plně promazán na všech mazacích bodech. Jako bonus od nás dostanete zdarma mazací lis s náplní maziva. Samozřejmostí je návod k obsluze v českém jazyce, seznam náhradních dílů a v případě výběru příslušenství i návod k použití příslušenství. Věříme že tato zákaznická péče je základem každého dobrého obchodu.

Nevěřte všemu, co se povídá

Pověry cíleně šířené o nekvalitě čínských výrobků nejsou u prověřeného minibagru XN 08 od přímého dovozce poskytujícího kompletní zákaznický servis na místě. Na českém trhu se objevují výrobky na první pohled stejně vypadající, ovšem kvalita komponentů je na velmi nízké úrovni. Proto prosíme nezaměňujte tyto výrobky a s našimi ověřenými kvalitními stroji RYPEX®. 

Technická data

Objem lžíce0,025 m3
Šířka lžíce400 mm
Hmotnost880 kg
Rozměry2770 × 920 × 2490 mm
MotorKoop KD192FB Euro 5
Výkon7 kW
Otáčky motoru3600
Objem nádrže5 l
Pracovní hloubka165 cm
Výsypná výška185 cm
Průtok hlavní pumpy16 L/min
Objem hydr. nádrže16,5 L

Základní výbava

 • standartní lžíce 40 cm (0,025 m³)
 • stavitelná sedačka
 • ochranný rám se střechou

Volitelná výbava

 • svahová lžíce 60 cm 4 900 Kč bez DPH
 • svahová lžíce 80 cm 6 900 Kč bez DPH
 • lžíce šířka 20 cm 4 900 Kč bez DPH
 • lžíce šířka 30 cm 4 900 Kč bez DPH
 • rychloupínač 3 900 Kč bez DPH
 • kleště na kulatinu 4 900 Kč bez DPH
 • půdní vrták ∅20/70 cm 10 900 Kč bez DPH
 • rýpací trn 2 900 Kč bez DPH
 • hrábě 3 900 Kč bez DPH
 • hydraulická svahová lžíce 80 cm 14 900 Kč bez DPH

Příslušenství

Fotogalerie

06:00 – 12:00

 602 432 202

12:00 – 18:00

 608 899 799