Spolehlivé minibagry se zárukou kvality

Na základě dlouholetých zkušeností
nabízíme minibagry osazené kvalitními komponenty za nejlepší ceny

Aktuální nabídka
Minibagr Rypex RP18 02
Minibagr Rypex RP18 02
Minibagr Rypex RP18 01
Minibagr Rypex RP18 01
Minibagr Rypex RP18 03
Minibagr Rypex RP18 03
Minibagr Rypex RP18 04
Minibagr Rypex RP18 04
Minibagr Rypex RP18 07
Minibagr Rypex RP18 07
Minibagr Rypex RP18 20
Minibagr Rypex RP18 20

Minibagr RP18

399 000 Kč bez DPH

Na cestě

Popis

O výrobci

Naše společnost nakladače-minibagry .cz s.r.o chce stále nabízet ty nejlepší minibagry za nejlepší ceny. Proto jsme optimalizovali spolupráci s výrobci rypadel v Čínské lidové republice pod naší značkou RYPEX®. Reagujeme tak velmi pružně na požadavky  a podněty  českých zákazníků i na přísné  emisní limity Euro 5. V naší výrobní konfiguraci minibagrů klademe důraz na poměr cena/výkon. Při výrobě minibagrů  využíváme  nejnovější  technologické poznatky , stroje osazujeme prověřenými značkovými komponenty včetně těch nejlepších motorů na světě. Řídíme se  heslem nejnižší cena, nejvyšší kvalita. Tento minibagr RP18 Vám nabízíme jako novinku roku 2024. 

Jedná se o výrobek předního čínského výrobce s dlouholetými zkušenostmi s výrobou velkých rýpadel. Tyto prověřené konstrukční poznatky a principy jsou přeneseny do koncepce tohoto minibagru a to z něho dělá velmi spolehlivý stroj. Veškeré funkční části jsou svařovány na svářecích robotech. Svary tak vynikají prvotřídním zpracováním. Za zmínku také stojí velmi kvalitní povrchová úprava která probíhá v několika krocích na automatické lakovací lince. Před povrchovou úpravou jsou všechy díly nejprve abrazivně otryskány a následně se již nanáší několik vrstev barvy.

Prověřený stroj 

Prostorná kabina je hlavní předností tohoto modelu. Dále masivní vidlice pro uložení pojezdových reduktorů s hydromotory a gumové pásy s jemnými články proti vnikání zeminy se čtyřmi pojezdovými rolnami zajišťují plynulý pohyb. Tento velmi kvalitní podvozek minibagru RP18 s více předsazenou a vyztuženou radlicí s přepravními oky tvoří kvalitní stabilní základ minibagru. Nástavba minibagru RP18 s ramenem s vynikající geometrií v mimoosém  provedení uložení zajišťuje správnou geometrii při zavírání i vyklápění lžíce. Hydraulický rychloupínač je velmi kvalitní, hadice na ramenu jsme uložili tak, aby se nelámaly. Prostorná kabina minirýpadla RP18 s příjemným madlem pro nastupování je uložena na silent-blocích. Přední okno se stěračem je výklopné, horní okno je klenuté, kabina vytápěná, vybavena autorádiem s funkcí Bluetooth pro přehrávání muziky například z vašeho telefonu, případně pak z USB flash disku.

Spolehlivý motor

Minibagr RYPEX® RP18 je poháněn motorem Kubota D1105-EF09 o objemu 1,1 litru s výkonem 14 kW. Tento motor věhlasné japonské kvality je tichý tříválcový řadový vznětový motor, který splňuje nejpřísnější emisní limity Euro 5 dle nařízení EU 2016/1628. Konstrukce a speciální úprava motoru dovoluje absenci filtru pevných částic DPF, EGR ventilu, či vstřikování močoviny.

Dále je motor vybaven všemi filtry (vzduchový, olejový, palivový) a odlučovačem vody z paliva, který je dobře přístupný. Celkově je přístup k motoru velmi dobrý a usnadňuje provádění údržby.

Motor je vybaven minimem elektroniky, mezi které patří čidlo teploty oleje a snímač otáček motoru. Dále pak solenoid na uzavírání přívodu paliva a elektrická palivová pumpička. Alternátor se stará o dobíjení bezúdržbové mrazuvzdorné baterie prémiové kvality. Přístup k baterii je pod sedačkou obsluhy stroje. Pro přístup k vypouštění oleje stačí povolit spodní krycí plech motorového prostoru.

Chladič je koncipován jako monoblok pro oba dva okruhy, tedy chladicí kapalina v motoru a hydraulický olej. Tyto dva okruhy jsou svařeny v jeden chladič, který je ochlazován vrtulí od motoru.

Hydraulický systém a kinematika

Hydraulický systém minibagru RYPEX® RP18 zajišťuje dvouokruhové zubové čerpadlo prémiové kvality pracující s tlakem 180 barů. Toto čerpadlo zajišťuje minibagru RYPEX® RP18 dostatečný výkon. Ovládání hydraulického rozvaděče a následně i hydromtorů pomocí hydraulických joysticků je citlivé a přesné.

Mimoosé kopání a přídavný hydraulický okruh se ovládá pedály na podlaze.  Minibagr Rypex® RP18 osazujeme ještě dalším přídavným hydraulickým okruhem pro hydraulický rychloupínač.

Hydraulický rozdělovač vylepšené konstrukce umožňuje provádění čtyř pohybů najednou. Pohyby hydraulických válců jsou plynulé a nedochází k trhavým pohybům. Otočný rozdělovač v nástavbě pak umožňuje otáčení o 360 stupňů. Hydraulický okruh je filtrován přes sací filtr o velikosti 50 mikronů.

Rameno je tvořeno otočným výložníkem a násadou. Všechny čepy jsou uloženy v ocelových výměnných mazaných pouzdrech. Oka pístnic mají také ocelová pouzdra. Všechny čepy jsou radiálně i axiálně jištěny. Veškeré mazací body jsou snadno přístupné. Mazací hlavice jsou dle normy DIN71412, tedy náš český standard. Tato opatření zajišťují kinematice dlouhou životnost, eliminaci vůlí a snadnou údržbu.

Veškeré hydraulické spoje a hadice jsou metrické a běžně dostupné. Díky vylepšené konstrukci a přídavku mimoosého kopání je tento stroj předurčen pro širokou škálu prováděných prací i ve stísněných prostorech.

Spolehlivost a všestrannost

Vzhledem ke kvalitě použitých dílů minibagru RYPEX® RP18, absenci nadbytečných elektronických systémů a osvědčené konstrukci se jedná o spolehlivý stroj bez zvláštních nároků na údržbu. K minirýpadlu RYPEX® RP18 si můžete objednat různá příslušenství. Vzhledem ke své hmotnosti je stroj snadno přemístitelný na dvouosém přívěsu.

Inovace a progress

Minibagry RYPEX neustále inovujeme na základě poznatků našich zákazníků, nových trendů a nových technologií. Pravidelně s výrobcem konzultujeme změny a návrhy na zlepšení, které pak aplikujeme při návštěvě výrobního závodu v Čínské lidové republice.

Servis a poradenství

Poradenství pro naše zákazníky ve formě telefonické nebo elektronické podoby zajišťujeme 12 hodin denně. V případě poruch poskytujeme i videohovory a další komunikaci přes náš firemní Whatsapp.

Servis záruční a pozáruční poskytujeme našim zákazníkům, tedy na minibagry RP8M v naší konfiguraci a motorizaci zakoupené u nás, stroj není nutno dopravovat k nám.

Nabízíme možnost provádění servisních prací svépomocí, aniž byste přišli o záruku na stroj. Ušetříte peníze za výjezd servisního vozidla.

Náhradní díly

Přes 90% dílů pro minibagr RP18 máme skladem. Používáme pouze komponenty té nejvyšší kvality. Jsou kompatibilní se stroji, které prodáváme, ne s jejich levnými a nekvalitními napodobeninami, které se na českém trhu objevují.

Náhradní díly můžeme také zaslat zásilkovou službou.

Zaškolení

Zaškolení obsluhy minibagru RP8M je u nás samozřejmostí v podobě praktické výuky na stroji, teoretické v učebně a ve skladu náhradních dílů. Vše Vám vysvětlíme tak, abyste tomu rozuměli a nestalo se žádné neštěstí.

Při provozování živnosti s minibagrem doporučujeme si obstarat strojnický průkaz na pásová rýpadla.

Zákaznická péče

Každý stroj před prodejem pečlivě zkontrolujeme, prověříme funkčnost komponentů, kontrolujeme případné úniky provozních kapalin, stejně jako jejich případné doplnění.

Každý stroj který  Vám prodáváme, je plně promazán na všech mazacích bodech. Jako bonus od nás dostanete zdarma mazací lis s náplní maziva.

Samozřejmostí je návod k obsluze v českém jazyce, seznam náhradních dílů a v případě výběru příslušenství i návod k použití příslušenství. Věříme že tato zákaznická péče je základem každého dobrého obchodu.

Nevěřte všemu, co se povídá

Pověry cíleně šířené o nekvalitě čínských výrobků nejsou u prověřeného minibagru RP8M od přímého dovozce poskytujícího kompletní zákaznický servis na místě. Na českém trhu se objevují výrobky na první pohled stejně vypadající, ovšem kvalita komponentů je na velmi nízké úrovni. Proto prosíme nezaměňujte tyto výrobky a s našimi ověřenými kvalitními stroji. Přečtěte si skutečně pravdivé recenze od našich spokojených zákazníků.

 

Technická data

Objem lžíce0,06 m3
Šířka lžíce400 mm
Hmotnost1800 kg
Rozměry3865 × 1050 × 2270 mm
MotorKUBOTA D1105-EF09 Euro 5
Výkon14 kW
Otáčky motoru2200
Pracovní poloměr386 cm
Pracovní hloubka205 cm
Výsypná výška230 cm
Rychlost pojezdu3 km/h
Pracovní tlak18 MPa
Rypná síla12 kN

Základní výbava

 • základní lžíce 40 cm o objemu 0,06 m3
 • mimoosé kopání
 • ovládání Joysticky
 • výklopné přední okno
 • topení
 • maják

Volitelná výbava

 • hydraulický rychloupínač 19 000 Kč bez DPH
 • přídavný hydraulický okruh 19 000 Kč bez DPH
 • půdní vrták Ø 30/150 cm 12 500 Kč bez DPH
 • půdní vrták Ø 25/150 cm 11 000 Kč bez DPH
 • půdní vrták Ø 20/150 cm 10 000 Kč bez DPH
 • půdní vrták (motor + hadice + upínač) 46 300 Kč bez DPH
 • hydraulicky naklápěná svahovací lžíce (100 cm) 23 000 Kč bez DPH
 • úzká lžíce 26 cm  9 000 Kč bez DPH
 • rýpací trn 9 000 Kč bez DPH
 • kleště na kulatinu 24 000 Kč bez DPH

Fotogalerie

06:00 – 12:00

 602 432 202

12:00 – 18:00

 608 899 799