Spolehlivé minibagry se zárukou kvality

Na základě dlouholetých zkušeností
nabízíme minibagry osazené kvalitními komponenty za nejlepší ceny

Aktuální nabídka
Minibagr Rypex Rp8m 02
Minibagr Rypex Rp8m 02
Minibagr Rypex Rp8m 01
Minibagr Rypex Rp8m 01
Minibagr Rypex Rp8m 03
Minibagr Rypex Rp8m 03
Minibagr Rypex Rp8m 04
Minibagr Rypex Rp8m 04
Minibagr Rypex Rp8m 07
Minibagr Rypex Rp8m 07
Minibagr Rypex Rp8m 13
Minibagr Rypex Rp8m 13

Minibagr RP8M

166 000 Kč bez DPH

Na cestě

Popis

Malý ale silný minibagr RP8M

Minibagr RP8M o hmotnosti 900 kg zastupuje nejmenší sériově vyráběné stroje určené k provádění citlivých prací v místech těžko přístupných pro těžkou techniku.

Lze jej nasadit tam, kde práce s velkými stroji je neekonomická. Minibagr RP8M vzhledem ke své konstrukci, snadnému ovládání a malým rozměrům dosahuje velkého pracovního výkonu.

Jedná se o výrobek předního čínského výrobce s dlouholetými zkušenostmi s výrobou velkých rýpadel. Tyto prověřené konstrukční poznatky a principy jsou přeneseny do koncepce tohoto minibagru a to z něho dělá velmi spolehlivý stroj. Veškeré funkční části, jako je výložník a násada jsou svařovány na svářecích robotech. Svary tak vynikají prvotřídním zpracováním. Za zmínku také stojí velmi kvalitní povrchová úprava která probíhá v několika krocích na automatické lakovací lince. Před povrchovou úpravou jsou všechy díly nejprve abrazivně otryskány a následně se již nanáší několik vrstev barvy.

Zde stojí za zmínku především geometrie ramene, umožňující pohodlnou práci a nakládání na rozdíl od jiných výrobků. Stejně tak oblé tvary minibagru, které zvyšují bezpečnost práce. Proto si jej vybírají i profesionálové.

Spolehlivý motor

Minibagr RP8M je poháněn jednoválcovým vznětovým motorem Koop KD192FB o výkonu 7 kW a jeho spotřeba 0,8 až 2 l/mh je velmi ekonomická.

Motor minibagru splňuje nejpřísnější emisní limity Euro 5, neboli nařízení EU 2016/1628. Konstrukce a speciální úprava motoru dovoluje absenci filtru pevných částic DPF.

Dále motor není vybaven elektronikou, takže se jedná o velmi spolehlivý osvědčený jednoválec  o obsahu 500 ccm. Motor Koop KD192FB poskytuje minibagru RP8M potřebný výkon a vyniká svojí spolehlivostí a jednoduchou konstrukcí.

Dobíjení mrazuvzdorného bezúdržbového akumulátoru prémiové kvality je řešeno magnetem, které je umístěno pod ventilátorem motoru. Přes regulátor napětí se tak akumulátor při chodu motoru plynuje dobíjí.

Systém mazání motoru KOOP KD192FB je zajištěn trochoidním čerpadlem. Motor obashuje olejové sítko, přívod vzduchu do motoru je chráněn vzduchovým filtrem a přívod paliva pak filtrem palivovým

Hydraulický systém a kinematika

Hydraulický systém minibagru RP8M pracuje s tlakem 160 barů. Zubové čerpadlo prémiové kvality umístěné na přírubě motoru distribuuje olej do válcového rozdělovače, hydraulických motorů a dále do hydraulických válců. Výkon zubového čerpadla je 16L/min.

Hydraulický rozdělovač vylepšené konstrukce umožňuje provádění čtyř pohybů najednou. Pohyby hydraulických válců jsou plynulé a nedochází k trhavým pohybům. Otočný rozdělovač v nástavbě pak umožňuje otáčení o 360 stupňů. Hydraulický okruh je filtrován přes sací filtr o velikosti 50 mikronů.

Rameno je tvořeno otočným výložníkem a násadou. Všechny čepy jsou uloženy v ocelových výměnných mazaných pouzdrech. Oka pístnic mají také ocelová pouzdra. Všechny čepy jsou radiálně i axiálně jištěny. Veškeré mazací body jsou snadno přístupné. Mazací hlavice jsou dle normy DIN71412, tedy náš český standard. Tato opatření zajišťují kinematice dlouhou životnost, eliminaci vůlí a snadnou údržbu.

Veškeré hydraulické spoje a hadice jsou metrické a běžně dostupné. Díky vylepšené konstrukci a přídavku mimoosého kopání je tento stroj předurčen pro širokou škálu prováděných prací. Ať už se jedná o obkopávání základů, nebo práce na obtížně přístupných místech. Dále je stroj vybaven hydraulickým přidržovačem, který se hodí zejména na manipulaci s břemeny (dřevo, kameny).
S mimoosým kopáním a Vás již nic nepřekvapí!

Výkon a přednosti

Minibagr RP8M si dokáže poradit i s těžkou kamenitou zeminou nebo jílovým podložím. Je proto vhodný pro budování inženýrských sítí , základů pro rodinné domy, základů pro ploty a podobné stavby i v omezeném prostoru, pro dokončovací práce, ale i specifické činnosti díky volitelnému příslušenství.

Součástí volitelného příslušenství je mechanický rychloupínač, tím odpadá čepování při výměně lžíce. Minibagr RP8M se svými gumovými pásy nepoškozuje živičné ani pohledové povrchy, na měkkém povrchu dosahuje pevné stability, kterou zvyšuje opření čelní radlice o povrch při práci.

Snadná přemístitelnost minibagru RP8M vzhledem k jeho hmotnosti z něj činí neocenitelného pomocníka kdekoliv.

Pro přepravu stroje je zapotřebí bržděný vlek o minimální nosnosti 900Kg a minimálně 4 upínací popruhy s pevností v tahu alespoň 1T.

Jednoduchý a spolehlivý

Minibagr RP8M vzhledem ke své jednoduché konstrukci vyniká vysokou spolehlivostí, nevadí  mu nepříznivé povětrnostní vlivy, má kvalitní povrchovou úpravu, hydraulické válce jsou kvalitně chromovány.

Minibagr RP8M ocení nejen stavební firmy, elektrikáři, vodaři, plynaři, ale i farmáři, zahrádkáři a všichni ti, kteří již nechtějí používat krumpáč a lopatu, neboť na minibagr RP8M se velmi snadno a rychle zvyká. Mnohonásobně zvýší váš výkon a ušetří obrovské množství námahy díky své dostupné  ceně.

Inovace a progress značky Rypex

Minibagry RYPEX neustále inovujeme na základě poznatků našich zákazníků, nových trendů a nových technologií. Pravidelně s výrobcem konzultujeme změny a návrhy na zlepšení, které pak aplikujeme při návštěvě výrobního závodu v Čínské lidové republice.

Minibagry RYPEX RP8M, RP8M1 a RPM2 se dočkaly mnoha vylepšení. Zejména zadními dvířky od motorového prostoru, které usnadňují provádění servisních prací. Dále stojí za zmínku vedení hydraulických trubic k hydraulickým válcům. Při defektu hydraulické hadice již nemusíte rozebírat kryt hydraulického rozvaděče. Dalším vylepšním je pak schránka na provozní deník a výstražný klakson, manuální odpojovač baterie a zásuvka na 12V s redukcí na USB pro Váš telefon.

Vylepšené jsou i hydromotory pojezdu, které nyní mají odvod přebytečného oleje. Tím je snížen tlak oleje na gufero a prodlužuje se tak životnost hydromotoru.

Mezi nový bezpečnostní prvek řadíme hydraulický bezpečnostní ventil, který  zvyšuje bezpečnost při opouštění stroje za chodu motoru.

Příslušenství

Minibagr RP8M může pracovat s různými nástroji. Nejoblíbenější je samozřejmě svahová lžíce šíře 60 cm. Její rychlá výměna za pomoci mechanického rychloupínače vám usnadní práci při zahrnování výkopů a finální úpravě terénu.

Velmi oblíbený je také půdní vrták. Z pracného hloubení děr pro stojiny a plotové sloupky se stane zábava a překvapí vás rychlost práce. Rozrývací trn neboli drapák snadno narušuje zhutnělý a zpevněný povrch, dobře obkope pařezy před vytržením.

Lžíce šíře 20 cm zrychluje práci minibagru RP8M vzhledem k polovičnímu objemu výkopku. Hrábě lze využít ke shrnování větví a ostatního materiálu tam, kde docházejí síly s hráběmi ručními.

Kleště na kulatinu zvedají a přemisťují stejně dobře i velké balvany, pařezy, špalky apod. a hlavně šetří vaše ploténky.

Servis a poradenství

Poradenství pro naše zákazníky ve formě telefonické nebo elektronické podoby zajišťujeme 12 hodin denně.

Servis záruční a pozáruční poskytujeme našim zákazníkům, tedy na minibagry RP8M v naší konfiguraci a motorizaci zakoupené u nás, stroj není nutno dopravovat k nám.

Nabízíme možnost provádění servisních prací svépomocí, aniž byste přišli o záruku na stroj. Ušetříte peníze za výjezd servisního vozidla.

Náhradní díly

Veškeré náhradní díly pro minibagr RP8M máme skladem. Používáme pouze komponenty té nejvyšší kvality. Jsou kompatibilní se stroji, které prodáváme, ne s jejich levnými a nekvalitními napodobeninami, které se na českém trhu objevují.

Náhradní díly můžeme také zaslat zásilkovou službou.

Zaškolení

Zaškolení obsluhy minibagru RP8M je u nás samozřejmostí v podobě praktické výuky na stroji, teoretické v učebně a ve skladu náhradních dílů. Vše Vám vysvětlíme tak, abyste tomu rozuměli a nestalo se žádné neštěstí.

Při provozování živnosti s minibagrem doporučujeme si obstarat strojnický průkaz na pásová rýpadla.

Zákaznická péče

Každý stroj před prodejem pečlivě zkontrolujeme, prověříme funkčnost komponentů, kontrolujeme případné úniky provozních kapalin, stejně jako jejich případné doplnění.

Každý stroj který  Vám prodáváme, je plně promazán na všech mazacích bodech. Jako bonus od nás dostanete zdarma mazací lis s náplní maziva.

Samozřejmostí je návod k obsluze v českém jazyce, seznam náhradních dílů a v případě výběru příslušenství i návod k použití příslušenství. Věříme že tato zákaznická péče je základem každého dobrého obchodu.

Nevěřte všemu, co se povídá

Pověry cíleně šířené o nekvalitě čínských výrobků nejsou u prověřeného minibagru RP8M od přímého dovozce poskytujícího kompletní zákaznický servis na místě. Na českém trhu se objevují výrobky na první pohled stejně vypadající, ovšem kvalita komponentů je na velmi nízké úrovni. Proto prosíme nezaměňujte tyto výrobky a s našimi ověřenými kvalitními stroji. Přečtěte si skutečně pravdivé recenze od našich spokojených zákazníků.

Technická data

Objem lžíce0,025 m3
Šířka lžíce400 mm
Hmotnost880 kg
Rozměry2770 × 920 × 2490 mm
MotorKoop KD192FB Euro 5
Výkon7 kW
Otáčky motoru3600
Objem nádrže5 L
Pracovní hloubka165 cm
Výsypná výška185 cm
Průtok hlavní pumpy16 L/min
Objem hydr. nádrže16,5 L

Základní výbava

 • standartní lžíce 40 cm (0,025 m³)
 • stavitelná sedačka
 • bezpečnostní pás
 • ochranný rám se střechou
 • mimoosé kopání
 • vedení hydrauliky v trubkách
 • otevírání zadního krytu se zámkem
 • druhé klíče k minibagru
 • mazací lis + sada nářadí
 • návod k obsluze v CZ

Volitelná výbava

 • svahová lžíce 60 cm 5 900 Kč bez DPH
 • svahová lžíce 80 cm 7 900 Kč bez DPH
 • lžíce šířka 20 cm 5900 Kč bez DPH
 • lžíce šířka 30 cm 5 900 Kč bez DPH
 • rychloupínač 4 900 Kč bez DPH
 • kleště na kulatinu 5 900 Kč bez DPH
 • půdní vrták ∅20/70 cm 11 900 Kč bez DPH
 • rýpací trn 3 900 Kč bez DPH
 • hrábě 4 900 Kč bez DPH
 • hydraulická svahová lžíce 80 cm 15 900 Kč bez DPH

Fotogalerie

06:00 – 12:00

 602 432 202

12:00 – 18:00

 608 899 799